روش هایی برای رفع مشکل شارژ نشدن آیفون

ممکن است Iphone آیفون خود را به کابل شارژ متصل کنید و منتظر بمانید که باتری شارژ شود. اما انتظار نتیجه بخش نیست و آیفون شما شارژ نمی شود! مشکل عدم شارژ آیفون می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در دنیای امروز زندگی و کار اکثر افراد به گوشی های همراه وابسته است و ساعت های زیادی را با آنها کار می کنیم. در نتیجه مصرف انرژی بالاتر رفته و معمولادفعات زیادی باید از شارژ استفاده کنیم. با دیجی جانبی همراه باشید.

چک کردن کابل شارژ در رفع مشکل عدم شارژ آیفون

قیل از هرکاری پیشنهاد می کنیم ابتدا گوشی خود را یک بار خاموش و روشن کرده و مشکل را چک کنید. اما یکی از رایج ترین موارد مشکل شارژ نشدن آیفون ،خراب شدن کابل
شارژر است. کابل خود را به دقت بررسی کنید. هر دو سمت آن را هم نگاه کنید تا مطمئن شوید که خراش، شکستگی، پارگی و بریدگی در کابل وجود نداشته باشد.

برای اطمینان بیشتر از این مورد در هنگام مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت روشن یا خاموش می توانید راه های زیر را هم امتحان کنید:
☑ با استفاده از کابل شارژر، گوشی را به کامپیوتر وصل کنید و مطمئن شوید که آیفون وصل شده و شارژ می شود.
☑ آیفون خود را به شارژر ماشین و یا دستگاه پخش کننده صوتی (در صورت ساپورت) اتصال و امتحان کنید.
☑ اگر دوستانتان آیفون دارند، کابل آن ها را امانت گرفته و ببینید که با کابل جدید گوشی شما شارژ می شود یا نه؟

اگر با استفاده از روش های باال مطمئن شدید که کابل شما معیوب شده است، تنها راه رفع این مشکل تعویض کابل با نمونه نو می باشد.

دلیل شارژ نشدن آیفون؟ خراب شدن شارژر آیفون

خرابی ها فقط برای کابل اتفاق نمی افتند بلکه ممکن است سری شارژر شما معیوب شده باشد.بهترین راه برای اطمینان ازسالم بودن شارژر گوشی، چک کردن گوشی با شارژر دیگر است. در این مورد هم راه حل تعویض شارژر آیفون می باشد.

شارژ نشدن آیفون به دلیل کثیفی پورت

در زمان مشکل شارژ نشدن آیفون و ..در صورت امکان یک چراغ قوه را روشن کرده و یا با گرفتن پورت شارژ آیفون زیر منبع نور، به خوبی درون آن را نگاه کنید. اگر گرد و خاک و. کثیفی زیادی مشاهده کردید، این آلودگی دلیل شارژ نشدن آیفون شما است. به کانکتور های پورت هم توجه کنید. آیفون معموال ۹ کانکتور شارژ دارد که خرابی یکی از آن ها باعث ایجاد مشکل می شود. برای رفع این مشکالت ابتدا یک مسواک یا براش را آماده کرده و داخل پرت (port) را به آرامی تمیز کنید. سعی کنید تمام گرد و خاک و آلودگی ها را خارج و تمیز کنید.

در صورت ایجاد مشکل در کانکتور ها، نیاز به تعویض پورت شارژ آیفون در تعمیرگاه خواهید داشت.

ریست کردن آیفون برای رفع مشکل شارژ ایفون

گاه دلایل نرم افزاری می تواند علت شارژ نشدن باتری موبایل اپل باشد. برای رفع مشکالتی مثل هنگامی که عالمت شارژ نمایش داده میشود ولی آیفون شارژ نمیشود شما می توانید دستگاه خود را ریست کنید. برای این کار ابتدا باید از اطالعات خود بکاپ بگیرید تا بعد از ریست کردن بتوانید مجدد اطالعات خود را ریستور کنید. آب خوردن و ضربه خوردن گوشی
آیا گوشی شما اخیرا خیس شده و یا آب خورده است؟ خیس شدن اتصاالت می تواند دلیلی برای شارژ نشدن آیفون باشد احتماال دچار ایراد سخت افزاری شده اید.
ریست کردن گوشی در حالت DFU برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت روشن یکی دیگر از راه های پایانی رفع مشکل شارژ نشدن گوشی در حالت خاموش و..، این است
که آیفون خود را در حالت DFUریست کنید. توجه داشته باشید که قبل از این کار از تمامی اطالعات خود بکاپ بگیرید. ابتدا باید گوشی خود را به حالت DFU ببرید. سپس بعد از وصل کردن گوشی به کامپیوتر و آیتونز، در آیتونز گزینه iPhone Restore را بزنید. با این کار ممکن مشکل شارژ نشدن آیفون شما رفع شود.

مراجعه به تعمیرگاه های اپل برای رفع مشکل آی سی شارژ آیفون و..

اگر با هیچ روشی مشکل شارژ نشدن آیفون ۶ s و ..رفع نشد، احتماال گوشی شما دچارعیب سخت افزاری شده است. تنها راه رفع این مشکل مراجعه به تعمیرگاه های تخصصی است تا گوشی را به طور کامل بررسی و تعمیر کنند.